Laptopy gamingowe – Czy to ma sens?

laptop_do_gier

Powiedzenie ‚notebook do gier’, nierzadko wywołuje litościwy śmiech na twarzach wszystkich fanów komputerów stacjonarnych, przekonanych o swojej wydajnościowej wyższości. Technologia jednak rozwija się bardzo szybko, dziś w laptopach instalujemy podzespoły które są wstanie sprostać praktycznie każdej grze, od wiedźmina po gta V. Laptopy w założeniu miały być energooszczędnymi urządzeniami, które zajmą mało miejsca.

Patrząc wstecz, należy pamiętać iż notebooki sprzedawane obecnie, modele za rozsądne pieniądze potrafią znacznie więcej niż  sprzęt dawnej generacji. By pograć w proste gry nie musimy inwestować w sprzęt z najwyższej półki. Zatem czy laptopy gamingowe to naprawdę sprzęt do grania? Technologia minimalizacji sprzętu rozwija się niesamowicie szybko, już teraz jesteśmy w stanie wsadzić w laptopa procesor równie wydajny co w sprzętach stacjonarnych.

Zatem czy laptopy gamingowe mają prawo bytu? Jak najbardziej, jednak musimy liczyć się z wzrostem ich ceny, ze względu na otrzymaną wydajność.

Call Now Button