Co zrobić z nieudanym prezentem?

Jest kilka możliwości na nieudany prezent.

Każdemu z nas chociaż raz się to przytrafiło. Nieudany prezent na gwiazdkę pod choinką lub na urodziny – nie rozpaczaj! Ponad połowa prezentów na świecie jest nietrafiona, a 1/3 sprawia przykrość lub jest obraźliwa. Oczywiście uprzejmość wymaga aby podziękować i udawać że podarunek jest trafiony. Ale co potem zrobić z tym podarunkiem?

Mamy kilka opcji….

Nieudany prezent

Odłożyć na dno szafy lub do piwnicy

Najprostszy sposób, schować i udawać, że się go nie dostało. Co prawda będzie to kolejna rzecz, która będzie zaśmiecać Twój dom. Według badań większość osób, ponad 50% z nas tak robi ponieważ nie chce sprawić przykrości darczyńcy.

Zachować na prezent dla kogoś innego

Czy nie powinno się tak postępować? Ty może się nie ucieszyłeś ale komuś innemu się spodoba. W praktyce jednak, często tak robimy. Pamiętaj aby nie dawać prezentów osobom z tej samej grupy znajomych lub rodziny aby zmniejszyć ryzyko wpadki.

Zwrócić lub wymienić

Czy to nieładnie prosić o paragon, dowód zakupu? Wszystko zależy od kogo otrzymaliśmy prezent oraz jakiego rodzaju jest to prezent. Możemy poprosić pod pretekstem gwarancji na otrzymany podarunek. Pamiętaj jednak że najczęściej na zwrot lub wymianę masz nie więcej niż 14 dni.

Sprzedać

Niezależnie od tego co to jest możemy to wystawić na aukcję internetową. Po świętach i po dniu dziecka aż roi się od takich aukcji. A może komuś się spodoba nasz prezent i go kupi. Jeśli nie potrafisz wystawiać aukcji, a jest to sprzęt elektroniczny lub fotograficzny to możesz go oddać do jednego z naszych skupów i komisów GC-System.

Oddać potrzebującym lub organizacji charytatywnej

Jeśli jest to ubranie lub obuwie zawsze można oddać potrzebującym. Jeśli nie mamy nikogo takiego w okolicy, wybierzmy jedną z fundacji i zadzwońmy z pytaniem czy przydałby się im nasz podarunek.

Ostatnią możliwością jest po prostu polubienie naszego prezentu 🙂

Prezent zawsze można spróbować przerobić lub poszukać dla niego innego zastosowania.
Call Now Button