Czy należy ‚bezpiecznie usuwać sprzęt USB’ ?

usb-157656_6401

Pendrive jak i dyski, możemy wysunąć z naszego PC na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zwykłe wysunięcie urządzenia z USB, drugim sposobem jest bezpieczne usuwanie sprzętu, opcję tę wybrać możemy z menu na pulpicie.

 

Jednakże, czy należy zawsze korzystać z usuwania sprzętu przed jego odłączeniem z USB? Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie. Zacznijmy od podstaw, co daje nam bezpieczne usunięcie sprzętu? Odmontowywuje wolumin napędu, jak i informuje system i wszystkie aplikacje iż dany napęd USB nie jest już dostępny. Nowsze systemy operacyjne nie wspierają już komunikatów o odłączanych urządzeniach USB.

 

Tak więc, czy należy odmontowywać nasze urządzenia USB przed ich wysunięciem? Czy możemy je bez obaw usunąć z napędu, pomijając ich odmontowanie w systemie? w 99% przypadków, urządzenia USB nie odczują żadnych negatywnych skutków w chwili ich bezpośredniego usunięcia z napędu, jednakże istnieje ten 1% szans na fizyczne uszkodzenie napędu bądź stratę danych.

 

Zatem, decyzja należy do was, w przypadku utraty sprzętu lub danych, będziecie mogli tylko i wyłącznie, winić samych siebie 😉

Call Now Button