Dwie karty graficzne, czy to ma sens?

12525iC44CD099C7E7FBC4

Ilu z nas, nie chciało wsadzić w swój ‚piec’ dwóch kart graficznych by cieszyć oko super wysoką i płynną jakością obrazu w grach jak i multimediach. Jednakże, czy przy obecnym rozwoju technologicznym, ogromnym zalewem nowych kart graficznych ma to sens?

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się owemu zagadnieniu i pokrótce podzielić się z wami wynikami drobnych testów i naszych spostrzeżeń.

 

– Naszymi obiektami testów były: 2x GTX 970 oraz 1x GTX 980ti

– Aplikacją testową była gra GTA V

 

Pierwszy test, udało nam się poprawnie uruchomić GTA V na dwóch GTX970. Nie obyło się bez problemów, gra miała problemy z wykryciem obu grafik. Podczas samych testów, temperatury grafik zachowały normę, nie przekraczając 60 stopni. Hałas jaki generowały jednak był znacznie słyszalny, bez słuchawek gra mogła by nie być przyjemna. Ustawienia graficzne na ” Pełnym ultra ” bez rozdzielczości 4k utrzymywały się w przedziale 35 – 45 klatek.

Postanowiliśmy podmienić 970’tki na jedną 980ti. Wyniki były bardzo podobne, drobne różnice w ilości wyświetlanych klatek. Na plus w przypadku pojedynczej karty graficznej był generowany hałas – Znacząco mniejszy.

 

Czy warto instalować dwie karty graficzne do domowych rozwiązań jakimi najczęściej są gry, czy kupić jedną mocniejszą? Naszym zdaniem, rozwiązanie z pojedynczą a mocniejszą kartą graficzną jest lepsze. Przy 2ch grafikach musimy pamiętać również o rozbudowaniu zasilacza i zakupie odpowiedniej płyty głównej, więc czy wyjdzie nam taniej?

Call Now Button