Jak zabezpieczyć komputer przed burzą?

burza_20833705

Chyba każdy z nas, na widok szalejącej burzy za oknem, pomyślał o swoim sprzęcie komputerowym i profilaktycznie odłączył go od prądu. Warto owy temat poruszyć, gdyż w przypadku takiej awarii, żadna gwarancja nam nie pomoże. Zatem, co robić by dobrze zabezpieczyć swój sprzęt

Podstawowym elementem ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi jest piorunochron. Chyba każdy wie jak ważny jest ten element, jednakże wiele domów jak i innych budynków mieszkalnych, nie posiada tak podstawowego elementu ochrony przed wyładowaniami. Niestety nawet ten nie jest 100% ochroną.

Warto wyposażyć się w listwy antyprzepięciowe, wizualnie nie różnią się one zazwyczaj od zwykłych listw, lecz mogą skutecznie uchronić nasz sprzęt przed wszelkiego rodzaju przeładowaniami czy skokami napięcia.

 

Zatem, podsumowując zadajmy sobie pytanie: Czy istnieje skuteczny sposób na ochronę naszego sprzętu? Tak, odłączenie go od sieci, jest to najskuteczniejszy sposób ochrony przed wszelkimi wyładowaniami które towarzyszą burzom.

Call Now Button